zeynep ekşi

Bütün emeklerniz için çok teşekkür edyorum.Allah sizden razı olsun.Sayenizde bir çok insan meslek sahibi olup ayaklarnın üzri


Asuman Savuk Resim Atölyesi

Biz,Atakentli ressamlar olarak, sunmakta olduğunuz olanaklar ve sanata dair yaptıklarınız için çok teşekkür ederiz.

Sosyal Ağlar

Faydalı Linkler

VATAN SEVGİSİ, TÜRKÜLER EŞLİĞİNDE ANLATILDI

Küçükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde, moderatörlüğünü Necip Fazıl Kurt’un yaptığı ‘Folklorumuzda Vatan Sevgisi’ isimli program, Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Programda, gazeteci yazar Ahmet Özdemir, tarihine damgasına vurmuş isimlerin vatan sevgilerini verdiği örnekler ve hikayelerle anlattı. Türk Halk Müziği’nin sevilen sanatçısı Mustafa Tatlıtürk de sazı ve sesinden söylediği türkülerle geceye renk kattı.

SON NEFESE KADAR VATAN SEVGİSİ
İlçedeki çeşitli okullardan öğrencilerin konuk olduğu programda Ahmet Özdemir, Mustafa Kemal Atatürk ve Mehmet Akif Ersoy’un vatan sevgisini yaşanmış hikâyelerden verdiği örneklerle anlattı. Özdemir, Atatürk’ün son nefesine kadar devam ettirdiği vatan mücadelesini, usta ozanların ona yazdığı şiirleri de okuyarak öğrencilerle paylaştı.
Necip Fazıl Kurt’un keyifli sunumuyla devam eden program, Mustafa Tatlıtürk’ün söylediği koçaklamalar ve türkülerle eğlenceli bir dinleti haline dönüştü. Öğrenciler, Mustafa Tatlıtürk’ün seslendirdiği eserlerine büyük bir coşku ve alkışla eşlik etti.

Okunma Sayısı : 3236

FOTOĞRAF GALERİSİ