Aysel GÜL

Belediyemiz destekleriyle çok değerli sanatçıların tiyatro oyunlarını izleme imkanı buluyoruz. Çok teşekkürler.


Suna Bayram

Mesel grubunu dinleme ayrıcalığını bize yaşattığınız için teşekkürler. Muhteşemdi.

Sosyal Ağlar

Faydalı Linkler
VATAN SEVGİSİ, TÜRKÜLER EŞLİĞİNDE ANLATILDI

Küçükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde, moderatörlüğünü Necip Fazıl Kurt’un yaptığı ‘Folklorumuzda Vatan Sevgisi’ isimli program, Halkalı Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Programda, gazeteci yazar Ahmet Özdemir, tarihine damgasına vurmuş isimlerin vatan sevgilerini verdiği örnekler ve hikayelerle anlattı. Türk Halk Müziği’nin sevilen sanatçısı Mustafa Tatlıtürk de sazı ve sesinden söylediği türkülerle geceye renk kattı.

SON NEFESE KADAR VATAN SEVGİSİ
İlçedeki çeşitli okullardan öğrencilerin konuk olduğu programda Ahmet Özdemir, Mustafa Kemal Atatürk ve Mehmet Akif Ersoy’un vatan sevgisini yaşanmış hikâyelerden verdiği örneklerle anlattı. Özdemir, Atatürk’ün son nefesine kadar devam ettirdiği vatan mücadelesini, usta ozanların ona yazdığı şiirleri de okuyarak öğrencilerle paylaştı.
Necip Fazıl Kurt’un keyifli sunumuyla devam eden program, Mustafa Tatlıtürk’ün söylediği koçaklamalar ve türkülerle eğlenceli bir dinleti haline dönüştü. Öğrenciler, Mustafa Tatlıtürk’ün seslendirdiği eserlerine büyük bir coşku ve alkışla eşlik etti.

Okunma Sayısı : 4205

FOTOĞRAF GALERİSİ