Aysel GÜL

Belediyemiz destekleriyle çok değerli sanatçıların tiyatro oyunlarını izleme imkanı buluyoruz. Çok teşekkürler.


Suna Bayram

Mesel grubunu dinleme ayrıcalığını bize yaşattığınız için teşekkürler. Muhteşemdi.

Sosyal Ağlar

Faydalı Linkler
Anvar Ahmadqulov - Türkmenistan'dan Esintiler
Anvar Ahmadqulov, Özbekistan Sirderya’da doğdu. Cumhuriyet Taşkent Müzik ve Ressamlık Sanat Lisesini bitirdikten sonra Taşkent Sanat Akademisi Ressamlık ve Dizayn Ensitüsüne girdi. Daha sonra Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığını da tamamladıktan sonra Almanya Hannover Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstriel Dizaynerlik departmanında Master eğitimi aldı. Anvar, İstanbul’da ikamet ediyor ve sanat hayatına burada devam ediyor. Bu süre zarfında çeşitli kişisel, karma resim segilerine ve diğer sanat aktivitelerine katıldı ve çalışmalarında Özbekistan’ın tarihsel değerlerini konu edinmesinin yanısıra Orta Asta Türk mimari eserlerini tuvallerine taşımaktadır. Eski Türk kültür merkezlerinden olan Semerkant, Buhara, Hive ve Taşkent’ten manzaralar mimari abideler ve doğa peyzajlarını resmetmektedir.

Etkinlik Tarihi: 18 Nisan - 7 Mayıs
 
Ücretsiz
 


AZMETTİM YAŞAMAYA TUTUNDUM FIRÇAMA
Resim çalışmalarına ortaokul yıllarında kara kalemle başlayan Özbilen, emekli olduktan sonra amatörce yağlıboya çalışmalarını
sürdürdü. Aralık 2003’te prostat kanseri, 2010 yılında da böbrek yetmezliği ile ilgili tedavileri onu resme daha çok bağladı. Denilebilir ki; bu istekli çalışmaları sayesinde hayata sıkı sıkı tutunmuştur. İmkânsızlıklara rağmen oturma odasının bir köşesine koyduğu şövalesi ile yılmadan çalışmıştır. Ressamların eserlerini inceleyerek ve sergileri gezerek bilgiler edinmeye çalışmıştır. Bir üslubu yoktur. Doğanın renklerini ve biçimlerini aynen tuvale aktarmıştır.

Etkinlik Tarihi: 04-16 Nisan 
 
Ücretsiz


Bir Destandır Çanakkale
Çanakkale Zaferi, Osmanlı coğrafyasında yaşayan farklı kimliklerin bir bayrak ve inanç etrafında toplanıp tek millet ve tek yürek olarak verdikleri mücadelenin adıdır. Küçükçekmece Belediyesi olarak bu zaferi çok yönlü bir sergi ile ele almaya çalıştık. Çanakkale Savaşı’nın yaşandığı yıllardan derlenen ve savaşın bütün şiddetini gözler önüne seren, dönemin fotoğraflarından oluşan belgesel görüntüler izleyicilere bu savaşın trajedisini yaşatacak.

Etkinlik Tarihi : 18 Mart- 20 Mart Tarihleri Arasında Ziyaret edebilirsiniz...

 Ahşaptan Hatta
"80 yaşında olan Yaşar Kaykum çocukluğundan beri öğrendiği Kuran-ı Kerim ile zaten Arapça harflerine aşina idi. Daha sonraları hat sanatına merak sarması üzerine; Hattat Arif Hoca, Hattat Hüseyin Kutlu ve Hattat Mustafa Parıldar‘ dan aldığı hat eğitimi ile hat nakşetmeye başlamıştır. 1996 yılında ise Ahşap üzerine yakarak hat yapmaya başlamış ve günümüzde halen bu sanatını evinde devam etmektedir. Farklı boyutlarda ceviz, kayın ve çift kaplamalı mdf ahşap parçaları üzerine hat nakşettikten sonra vernik ile kalıcılığını sağlamaktadır."

Etkinlik Tarihi : 01 Mart- 15 Mart Tarihleri Arasında Ziyaret edebilirsiniz...

 Resfebe

Zeka oyunlarında son yılların yükselen yıldızı resfebe kelimesi resim alfabe kelimelerinden türemiştir. Türkçe ilk örnekleri zeka oyunları gibi dergilerde sunulmuş, özellikle son birkaç yılda sosyal medyada önemli ölçüde yaygınlaşmıştır. Yaygınlaşmasının en önemli sebebi bence geleneksel bilmecelere yeni bir soluk getirmiş olması okumanın 140 karakterlik bir aktiviteye indiği günümüzde basit ifade edilebilen bir bilmece çeşidi olmasıdır. Küçük bir resimde yer alması sayesinde üzerinde rahat düşünülebilmesi 7'den 70'e herkese hitap edebilmesi yaygınlaşmasının en temel sebepleri arasında sayılabilir.
 

Etkinlik Tarihi: 17-24 Şubat Tarihleri Arasında 

Açılış: 17 Şubat Cuma Saat:14.00

ÜcretsizTuvale ilk Dokunuşlar

Tuvale İlk Dokunuşlar, adlı resim sergisinde Evrim Sanat Atölyesi kursiyerlerinin resim sanatı ile tanışmaları, ışık ve gölgenin rakkası, renklerin büyüsüne kapılarak ürettikleri eserler yer alıyor. Kadına ve emeğe adanan bu sergi Evrim sanat atölyesinin sorumluluğunun vücut bulmuş halidir. Kursiyerlerin bu çalışmaları sizlere sanatsal bir uğraşın zorlu yolculuğunu anlatmaktadır.

Etkinlik Tarihi: 
02-15 Şubat Tarihleri Arasında 

Açılış: 02 Şubat Perşembe Saat:16.00

Ücretsiz